Budżet obywatelski PDF Drukuj Email

IV okręg   NR 11

4OK/0037 - Odnowienie placu zabaw przy ul. Leśna Góra 8 Streszczenie: Naszym pomysłem jest odnowienie i modernizacja placu zabaw położonego przy ul. Leśna Góra 8 na osiedlu Niedźwiednik. Aktualnie plan zabaw jest zniszczony przez dziki, gdyż nie ma ogrodzenia. Proponujemy zbudowanie ogrodzenia, postawienie ławek, ścianki wspinaczkowej i siłowni oraz boiska do koszykówki. Chcemy, żeby rodzice mogli wspólnie z dziećmi bawić się i relaksować na tym placu zabaw. W okolicy nie ma żadnego takiego placu. Będzie to alternatywa dla spożywania piwa w okolicznych krzakach. Lokalizacja: plac zabaw przy bloku na ul. Leśna Góra 8, Niedźwiednik

500 000,00

IV okręg   NR 17

4OK/0036 - Remont nawierzchni i chodników ul. Leśna Góra Streszczenie: Proponujemy remont chodników i ulicy Leśna Góra na osiedlu Niedźwiednik. Ta ulica jest bardzo wąska i w fatalnym stanie, jednak prowadzi do pięciu bloków i kilkunastu domków. Wielokrotnie zdarzało się, że karetki i straż pożarna nie mogły dojechać z pomocą. Z roku na rok stan tej ulicy jest coraz gorszy. Zakres projektu po uzgodnieniach Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku z wnioskodawcą: Remont ulicy Leśna Góra należy rozpocząć od domku szeregowego nr 22 i kontynuować w kierunku ul. Góralskiej . Prace remontowe ulicy należy kontynuować do wyczerpania kwoty 500 tyś. zł. Lokalizacja: Niedźwiednik, ul. Leśna Góra

500 000,00

IV okręg NR 30

4OK/0043 - Gdańsk trzyma poziom - lepsze chodniki (Wrzeszcz, Brętowo, Młyniska, Strzyża) Streszczenie: Nierówny chodnik? Dziurawy? Zdekompletowany? Można się potknąć czy wywrócić? Tworzą się kałuże? W wielu miejscach Gdańska to typowy chodnik. Cel projektu - poprawa jakości warunków poruszania się pieszych w pięciu dzielnicach Gdańska: Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Strzyża, Brętowo/Niedźwiednik, Młyniska/Zielony Trójkąt. Wybrano lokalizacje często uczęszczane, jednocześnie bardzo zaniedbane. Wybrano niektóre chodniki, gdyż na wszystkie w budżecie nie wystarczy środków. Projekt powinien być początkiem kompleksowej rewitalizacji stanu ulic w mieście. www.GdanskTrzymaPoziom.pl Lokalizacja: Projekt obejmuje pięć dzielnic Gdańska: Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Brętowo, Młyniska i Strzyżę. Wytypowano chodniki w rejonach następujących ulic (alfabetycznie): - Chopina od nr 42 do Placu Maczka, - Chrzanowskiego między przystankiem autobusowym Hubala a ul. Hubala, - Chwaszczyńska / Twarda (uzupełnienia) - Klonowicza (od Mickiewicza do przedszkola i od Żywieckiej do Racławickiej), - Leśna Góra 27 w kierunku 25, - Lilli Wenedy (z dojściem oraz utwardzeniem do Szkoły Podstawowej 24), - Partyzantów od nr 18 do 26b / róg Sosnowej (z dojściem oraz utwardzeniem do Szkoły Podstawowej 45), - Podkarpacka 3, 5 oraz 9 w kierunku biblioteki, - Reja 24 do 28, - Sochaczewska (od nr 1 do Żywieckiej), - Swojska 16, - Szymanowskiego strona północno-zachodnia od Placu Piłsudskiego do ulicy Karłowicza, - Twarda 18 (wzdłuż budynku), - Wojska Polskiego między Sychty / Zamenhofa a Placem Maczka.

497 984,00
 
BUDZET Obywatelski 2015 PDF Drukuj Email

 

www.Gdansk.pl/budzet-obywatelski

 

Zapraszamy mieszkańców do glosowania.

 
XXIV sesja PDF Drukuj Email

Gdańsk, dnia 01.10.2014 r.

 

Radni

Dzielnicy Brętowo

Na podstawie § 13 ust. 3 Statutu Dzielnicy Brętowo uchwalonego uchwałą Nr LII/1160/14 Rady Miasta Gdańska z dnia 24  kwietnia 2014 r. (Dz. Urz. Woj. Pomorskiego  poz. 1945 z dnia 20 maja 2014 r.)

z w o ł u j ę

obrady XXIV sesji Rady Dzielnicy Brętowo w dniu 09.10.2014r. (czwartek) o godz. 1800 w siedzibie Rady Dzielnicy w Gdańsku przy ul. Podkarpackiej 17 z   następującym porządkiem obrad.

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Ustalenie porządku obrad.

3. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za I półrocze 2014r.

4. Dyskusja i głosowanie projektu uchwały Nr XXIV/32/14 Rady Dzielnicy Brętowo z dnia 09 października 2014 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr XX/26/14 Rady Osiedla Brętowo z dnia 08 kwietnia 2014roku w sprawie przeznaczenia środków finansowych na 2014rok.

5. Dyskusja i głosowanie projektu uchwały Nr XXIV/33/14 Rady Dzielnicy Brętowo z dnia 09 października 2014roku w sprawie „Zasad etyki radnego”.

6. Wolne wnioski i informacje.

7.  Zakończenie obrad sesji.

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy Brętowo
Kazimierz Cegłowski

 
GRAND PRIX w kolarstwie górskim na Brętowie. PDF Drukuj Email

 

Drodzy mieszkańcy w dniu dzisiejszym 21 września w godzinach 13.00 - 16.00 przy sprzyjającej pogodzie odbył się wyścig rowerowy w lasach osiedla Niedźwiednik. Blisko 200 zawodników wystartowalo w poszczególnych kategoriach wiekowych od 2 do 4 lat aż po kategorię mastersów. Rywalizacja byla bardzo zacięta, widoczna byla wielka pasja uczestników.

Podziękowania należą się dla Współorganizatorów i Osób wspomagających.

Beltateam, Mosir Gdańsk, LWSM Wrzeszcz, Straż Miejska, Quiza Bartosz Szatkowski oraz dla naszych drogich Pań Radnych z Rady Dzielnicy Brętowo.

 

Tomasz Gawłas

przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brętowo

 
Uwaga mieszkańcy PDF Drukuj Email

Komunikat

W dniu 24.09.2014r. o godz.17.00 w Biurze Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24 odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie planu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego PKM - odcinek Strzyża i Brętowo północ oraz PKM - odcinek Brętowo południe.

W dniu 25.09.2014r. o godz.17.00 w Biurze Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24 odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Niedźwiednik Rejon ulic Słowackiego i Podkarpackiej w mieście Gdańsku.

W dniu 29.09.2014r. o godz.17.00 w Biurze Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24 odbędzie się dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Matemblewo - część centralna w mieście Gdańsku.

Projekty planów zagospodarowania przestrzennego są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej Biura Rozwoju Gdańska: www.brg.gda.pl

Przewodniczący Rady Dzielnicy Brętowo

Kazimierz Cegłowski

 
Biegowe GRAND PRIX Dzielnic Gdańska PDF Drukuj Email

 

Biegowe GP Dzielnic edycja Brętowo - Strzyża już za nami. Pogoda dopisała i frekwencja była również wysoka. Zapraszamy już w najbliższą sobotę na kolejną edycję a w niedzielę fanów rowerowych wyścigów górskich czeka miła niespodzianka. Na górnym tarasie ul. Góralskiej za budynkiem 71 będzie biuro zawodów. Szczegóły proszę śledzić na stronie www.beltateam.com.

Serdecznie Zapraszamy

 

GP Brętowo-Strzyża -Regulamin

GP Brętowo-Strzyża -Agenda

GP Brętowo-Strzyża -Opis imprezy

GP Brętowo-Strzyża -Mapa

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 16

Tablica ogłoszeń

 

 

Zajęcia ceramiczne dla dzieci co czwartek w godz. 16.00 - 17.00 w Fundacji Sprawni Inaczej przy ul. Niedźwiednik (obecnie płatne przez uczestników).

Wielkie podziękowania dla Fundacji za ich prowadzenie.

 

Imieniny

Wczoraj : Alicji Boguslawy
Dziś: Adolfa Tymona
Jutro : Czesława Agnieszki

S o n d a

Czy na ulicy Podkarpackiej powinny powstać wieżowce 20 i 40 metrowe?
 

Sonda

Czy na Osiedlu powinien powstać dla dzieci i młodzieży SKATEPARK ?
 

Sonda.

Jakie sprawy porządkowe są największym problemem Brętowa?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości