Brętowo = Niedźwiednik, Matemblewo, Nowiec

Tu mieszkasz i wypoczywasz!

Atrakcje Sopotu

Sopot, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych miejscowości w Polsce. Ten nadmorski kurort położony jest pomiędzy dużymi miastami Gdańskiem i Gdynią, które stanowią system zwany Trójmiastem. Położony nad Zatoką Gdańską Sopot jest bardzo modnym miastem uzdrowiskowym nieprzerwanie od XIX wieku.

Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji, nie tylko w sezonie letnim, wiele się tutaj dzieje nawet po za sezonem, dlatego tak licznie i chętnie jest odwiedzany przez turystów z całej Polski jak i Europy od ponad 100 lat. 

Najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną atrakcją turystyczną Sopotu jest słynne molo. Jest ono najdłuższą tego typu konstrukcją w Europie i w dodatku wykonaną z drewna. Charakterystycznym widokiem z sopockiego mola w kierunku lądu jest piękny i reprezentacyjny budynek Grand Hotelu. Tuż obok mola znajduje się także latarnia morska, która jest udostępniona do zwiedzania i stąd rozpościera się piękny widok na morze oraz sąsiadujące molo.

Sopot jest miastem nastawionym na turystów, którzy chętnie rezerwują tam noclegi. Wielu wybiera oferty noclegowe, które znajdują się bardzo blisko morza – choć w Sopocie pokoi do wynajęcia i kwater jest naprawdę dużo. Wiele z nich dostępnych jest przez cały rok, więc wynajęcie pokoju poza sezonem nie powinno być problemem.

W ostatnich latach da się zauważyć, że wielu chętnie rezerwuje apartamenty nad morzem. Nie inaczej jest w Sopocie. Tutejsza baza noclegowa obfituje w apartamenty czy mieszkania wakacyjne, które prezentują wysoki standard.

Oto niektóre z nich,

  • Sopotkowo – Kawalerki oraz mieszkanie, Sopot – Al. Niepodległości 710
  • Apartamenty Muminki, Sopot – Haffnera 44
  • APARTAMENT SŁONECZNY, Sopot – 3 Maja 17B/10
  • Spanie u Bogdana, Sopot – Helska 3
  • Grand Apartments, Sopot – Monte Cassino
  • Astoria i Poseidon Apartaments, Sopot – Książąt Pomorskich 23/6

To tylko kilka przykładów. Sopot obfituje w miejsca, w których można wypocząć i spędzić urlop nad morzem.

Najsłynniejszą ulicą w Sopocie o charakterze deptaku jest ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana potocznie Monciakiem, to tutaj znajduje się najwięcej restauracji, kawiarni, lokali usługowych i sklepów. Każdy turysta znajdzie tutaj wszystko czego potrzebuje.

Na Monciaku znajduje się także słynny „Krzywy Domek”, jest to budynek o bardzo wymyślnej i po prostu krzywej elewacji, który znalazł się na liście 50 najdziwniejszych budynków na świecie. Nie należy również zapomnieć o słynnej „Operze Leśnej„, w której odbywają się słynne konkursy, w tym Sopot Festival. Na scenie wystąpiło wielu znanych artystów z kraju jak i z zagranicy.

Ale Sopot to nie tylko miasto pełne rozrywek. Nie należy zapominać o tym, że miejscowość ma także charakter uzdrowiskowy. Na listę zabytków wpisany jest Zakład Balneologiczny, powstały w 1903 roku, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Można tutaj skorzystać z zabiegów leczniczych takich jak: kąpiele solankowe, krioterapia, balneoterapia, inhalacje oraz z różnego typu rehabilitacji narządów ruchu.

Turyści lubiący odpoczywać na plaży, będą na pewno zadowoleni. Sopocka plaża ma około 4 kilometrów długości i około 100 metrów szerokości. Jest piaszczysta, regularnie sprzątana i strzeżona, można bez problemu wynająć leżak, albo parasol, a w pobliżu promenady oraz na samej plaży znajduje się bardzo dużo lokali gastronomicznych. 

Turyści nastawieni na wędrówki lub jazdę na rowerze, również się nie zawiodą, gdyż kurort usytuowany jest na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który posiada gęstą sieć szlaków turystycznych, a wzdłuż promenady nadmorskiej poprowadzona jest także ścieżka rowerowa, którą można dojechać do Gdańska lub Gdyni.